Sok z kiszonej kapusty — ze sklepu, a jak domowy
Kiedy postanowisz włączyć do swojej diety sok z kiszonej kapusty, trudno będzie Ci uzyskać odpowiednią ilość domowymi sposobami. Na szczęście z pomocą przychodzą Charsznickie Pola Natury!Kapuściana tradycja
Na małopolskich terenach Charsznicy uprawia się 10% całej polskiej kapusty. Z niej zaś przygotowuje się wspaniałe kiszonki. Tradycyjne receptury tych produktów przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Ich smak i właściwości pozostają niezmienne od dziesięcioleci. Od 2006 roku charsznicka kapusta kiszona znajduje się na liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To prawdziwa duma mieszkańców regionu.Produkcja soku z kiszonej kapusty odbywa się tradycyjnymi metodami. Finalny produkt wolny jest od konserwantów, regulatorów smaku czy sztucznych przeciwutleniaczy. Sok nie jest pasteryzowany. Posiada certyfikaty eko i bio.
Domowy smak
Smak soku z kiszonej kapusty bardzo łatwo można porównać do smaku samej kapusty. Jest on przyjemnie kwaśny. Smak i kolor napoju mogą się różnić w zależności od pory roku, warunków przechowywania i transportu. Po otwarciu sok należy przechowywać w lodówce.Wygodne opakowanie
Sok kupisz w wygodnym, miękkim opakowaniu z kranikiem. Przez specjalny wentyl odprowadzane są naturalne gazy powstające w procesie kiszenia. W płynie możesz dostrzec osad. Jest on naturalnym elementem soku, nie powinien budzić niepokoju.Gdzie kupić ekologiczny sok z kiszonej kapusty? Charsznickie Pola Natury współpracują tylko ze sprawdzonymi partnerami. Dlatego znajdziesz go na półkach Arkanów Smaku — wraz z innymi produktami tego producenta.
Wartości odżywcze soku z kiszonej kapusty
W soku z kiszonej kapusty znajdziesz przede wszystkim bakterie probiotyczne oraz kwas mlekowy. Dzięki temu to idealny środek do dbania o zdrowe jelita i wątrobę. Wspomoże wszystkich domowników przy biegunkach oraz różnorodnych alergiach, przywracając organizmowi równowagę. To także świetny sposób na budowanie odporności w okresie jesienno-zimowym!Bardzo ważną właściwością soku jest działanie odkwaszające. Tak, mimo kwaśnego smaku, pozwala powrócić organizmowi do bardziej zasadowego pH! Dzięki niemu na zawsze pożegnasz się z zaparciami, zgagą, odbijaniem czy wzdęciami, które wynikały z zakwaszenia organizmu.
Sok z kiszonej kapusty zawiera cały wachlarz witamin i minerałów. Pomaga więc na:
- biegunkę,
- kaca,
- grzybicę,
- anemię,
- trawienie,
- wysoki cholesterol,
- problemy z dziąsłami.
Stosowanie
Sok z kiszonej kapusty warto mieć w domu i stosować profilaktycznie. Kiszonego dobra nigdy za wiele!Jak go bezpiecznie stosować? Zaleca się picie około jednej szklanki dziennie. Niektórzy smakosze łączą go z innymi sokami, np. marchewkowym czy jabłkowym. Nie liczy się pora dnia, jaką wybierzesz, by się nim raczyć.
Jak każdy produkt, nie jest zalecany dla każdego. Unikać powinny go osoby z nadciśnieniem oraz niektórymi przewlekłymi chorobami układu pokarmowego czy nerek. Pamiętajmy, że każdą zmianę w diecie warto skonsultować z lekarzem lub dietetykiem.